LESZEK ZALESKI GITARZYSTA

05(Ur. 23 marca 1982 roku w Międzyrzeczu)

Polski gitarzysta klasyczny i jazzowy, kompozytor i pedagog w Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu. Jest  absolwentem Pańswowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Międzyrzeczu, Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie ad. Jaremy Klicha.

Założyciel i lider formacji LESZEK ZALESKI QUARTET (2013). Wraz z kwartetem brał udział w prestiżowych festiwalach m.in: Festiwal Dell'Arte (Jazz On Grass) i Wrocławski Festiwal Gitarowy Gitara+. W roku 2017, jako autor i producent,  wydał debiutancki album "My Songs" Leszek Zaleski Quartet. Jest inicjatorem i organizatorem Milickiego Maratonu Gitarowego GITARATON, który odbywa się od 2015 roku, od 2018 roku Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Leszek Zaleski ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami i zespołami: Musicofeelya (EP), Szymon Zychowicz, Melodyne Trio, Big Band Turek (wspólny koncert z zespołem SKALDOWIE i z Krzysztofem Cugowskim), Projekt Volodia (z którym nagrał trzecią płytę zespołu " Nie Chcę Być Poetą"). Brał udział w nagraniu muzyki do filmu "Phantom Father" oraz koncertował w Polskim Radiu Szczecin, TVP Szczecin i TVP Polonia.

Od 2015 roku współpracuje z Dolnośląskim Portalem Kulturalnym Brzmienie M, od roku 2018 objęty opieką artystyczną portalu.

 Linki:

YOUTUBE

Leszek Zaleski Quartet WYWIAD

Gitaraton 2018 REPORTAŻ

GITARATON FACEBOOK

Leszek Zaleski YOUTUBE