Plakaty

DEBIUTY plakat MDKWielkie wydarzenie muzyczne

XVI Ogólnopolski Przegląd Młodych Wokalistów „Debiuty 2018”!

Impreza organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście przyciągnęła tłumy wrocławian na Koncert Galowy, który odbył się 10 czerwca w Centrum Kultury Agora.

Pierwsze dwa dni „Debiutów” (8-9 czerwca) to tradycyjnie warsztaty wokalne, które jak co roku poprowadził Mistrz Jerzy Satanowski. Gościem specjalnym tegorocznych „Debiutów” była Magdalena Smalara, aktorka teatru Dramatycznego w Warszawie. Przez wszystkie dni warsztatów młodzieży akompaniował wspaniały młody wrocławski pianista Dominik Mąkosa, a podczas Koncertu Galowego wokalistom towarzyszyło trio w składzie: Dominik Mąkosa fortepian, Mateusz Maniak perkusja i Grzegorz Piasecki kontrabas.

Plakaty

Vratislavia 2018 plakat oficjalnyŚwięto Drogi Miecza – Vratislavia Kendo Cup 2018!

III Międzynarodowy Turniej Vratislavia Kendo Cup 2018 odbył się w dniach 8-9 czerwca. Uczestnicy z pięciu krajów spotkali się na międzynarodowej sportowej  rywalizacji, żeby sprawdzić swoje umiejętności, podejść do egzaminów i walczyć w turniejach. Jak mówi Artur Witczyński organizator wydarzenia, wiceprezes Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo, wrocławski turniej cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w Europie, ale i na świecie, bo w tegorocznej imprezie uczestniczyli Anglicy, Niemcy, Włosi a nawet dwóch zawodników z odległych Chin.  Dziesięciu sędziów zaproszonych na turniej również reprezentowało różne kraje, bo wśród grona znaleźli się: Angela Papaccio i Mirial Livolsi z Włoch, Singrun Caspary z Niemiec, Andrey Solodovnikov z Rosji oraz 6 pozostałych sędziów z Polski. Sędzią głównym zawodów był w tegorocznej edycji Andrzej Kustosz.

Plakaty

JJ Band koncert gitaraton 2018JJ BAND Jelenia Góra

Skład:

Jacek Jaguś  - gitara, śpiew; Bartek Łęczycki- harmonijka; Piotr Michalak – piano, hammond; Andrzej Stagraczyński – bass (2010); Bartosz Niebielecki – perkusja (2010)

Jedna z najlepszych grup bluesowych w Polsce. Powstała w

Płyty: 2003 Good day For The Blues, 2004 Searching For The Blues, 2010 JJ Band i Przyjaciele – Blues z utw. T. nalepy, nominacja do Fryderyka;

2014 Good Job – nagania z lat 2003 – 2013 – zremasterowane utwory z płyt studyjnych oraz koncertów Live i nagrania wcześniej nie publikowane.

Plakaty

ukasz Kuropaczewski koncert Gitaraton 2018Urodził się w 1981 roku w Gnieźnie, mieszkał w Strzałkowie. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 10 lat w Słupcy i Koninie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Piotra Zaleskiego. W 2003 roku rozpoczął studia w klasie Maestro Manuela Barrueco w Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w Baltimore, USA, ktore ukonczyl w 2008 roku.

Występował z recitalami w Polsce, Rosji, Białorusi, Czechach, Słowacji, Bulgarii, Niemczech, Francji, Anglii, Hiszpanii, na Islandii, Węgrzech, Serbii, Kosowie, w Grecji, na Wyspach Kanaryjskich, w Japonii, Chinach, Kanadzie, USA, Meksyku oraz Panamie. Wystepowal w najwazniejszych salach koncertowych swiata: Royal Festival Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Sali im. P. Czajkowskiego w Moskwie czy Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Często występuje jako kameralista – m.in. z  Orion String Quartet (USA), Avim Avitalem (Izrael), Chen Reiss (Izrael), Richardem Galliano (Francja), Maciej Frackiewicz, Agata Szymczewska, Lukasz Dlugosz, Andrzej Bauer.

Plakaty

Leszek Zaleski Quartet Gitaraton 2018LESZEK ZALESKI QUARTET to projekt tworzony przez absolwentów Akademii Muzycznej. W jego skład wchodzą:

Leszek Zaleski (gitara)

Dawid Troczewski (fortepian/klawisze)

Piotr Sypień (kontrabas)

Marek Jakubowski (perkusja)

Muzyka zespołu to nastrojowa mieszanka jazzu o smooth-jazzu, z wyrazistą sekcją rytmiczną oraz bogatymi improwizacjami gitary i fortepianu. Autorem kompozycji jest Leszek Zaleski, który czerpie inspiracje z muzyki Pata Metheny’ego, Johna Scofielda oraz  Brada Mehldau’a.

Plakaty

    

GITARATON 2018

 

Milicki Maraton Gitarowy "GITARATON" organizowany jest przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Miliczu i Gminę Milicz. Inicjatorami wydarzenia są Jolanta Wybierała, dyrektor SM I stopnia w Miliczu oraz Leszek Zaleski, nauczyciel i dyrektor artystyczny festiwalu. Od pierwszej edycji patronat nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech oraz Ośrodek Kultury Milicz i  Stowarzyszenie 102. Patronat medialny nad impreza objęli:  Telewizja Powiatu Milickiego,  Głos Milicza, Dolnośląski Portal Kulturalny Brzmienie M oraz Gazeta Piastowska.