Zapraszamy na rozmowę z autorką na temat najnowszej powieści "Listopadowe cienie"

Ewa Witczyńska: Wiesławo, jesteś związana z literaturą od początku swojej kariery, o czym świadczy kierunek studiów: filologia polska na  Uniwersytecie Gdańskim. Kiedy po raz pierwszy poczułaś wenę, usiadłaś i napisałaś swój pierwszy wiersz? Mówi się, że teksty piosenek są zawsze o miłości, czy tak jest również w przypadku wierszy?

Wiesława Siemaszko-Zielińska: To tylko prawda połowiczna. Bo przecież kierunek studiów niekoniecznie  wiąże się z pasją twórczą, tj. z pisaniem wierszy. Na studiach filologicznych poznaje się wielu poetów, wiele ich wierszy i nawet nie wiadomo kiedy przenikają one do własnej twórczości. Tego nie da się uniknąć, ale trzeba odnaleźć własną drogę twórczą...

Warto obserwować rozwój jej kariery. W Polsce jest już znana. Teraz będzie chciała zaistnieć za oceanem. Z mistrzynią akrobatyki „w powietrzu”, ROKSANĄ KOSTYRĄ rozmawia Adam Baredzki (Brzmienie Miasta).
W 2009 roku dołączyła do wrocławskiej grupy akrobatycznej, która zajmowała się oprawą artystyczną różnych przedsięwzięć i eventów. Ale ze sportem była związana wtedy już od dziewięciu lat:

Oficjalny wywiad z liderem jazzowej formacji i rozmowa o debiutanckiej płycie „My Songs”LESZEK ZALESKI QUARTET to projekt tworzony przez absolwentów Akademii Muzycznej. W jego skład wchodzą: Leszek Zaleski (gitara), Dawid Troczewski (fortepian/klawisze), Piotr Sypień (kontrabas), Marek Jakubowski (perkusja). Muzyka zespołu to nastrojowa mieszanka jazzu o smooth-jazzu, z wyrazistą sekcją rytmiczną oraz bogatymi improwizacjami gitary i fortepianu. Autorem kompozycji jest Leszek Zaleski, który czerpie inspiracje z muzyki Pata Metheny’ego, Johna Scofielda oraz  Brada Mehldau’a.

Wywiad z dr Łukaszem Nyslerem, organizatorem cyklicznych spotkań  Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej. Wszechnica to otwarte wykłady i dyskusje, które nieprzerwanie od 1996 goszczą w Auli IX Liceum Ogólnkształcącego we Wrocławiu. Wszechnica objęta jest patronatem Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego.